aipkrakow.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i pracy.

Lifestyle

Leasing czy wynajem samochodu dostawczego?

Leasing czy wynajem samochodu dostawczego?

Rozwój firmy to priorytet dla każdego jej właściciela, dlatego różnego rodzaje inwestycje powinny być dobrze przemyślane, aby nie narażać się na zbyt duże koszty. Warto też rozważyć kwestię wynajmu lub leasingu samochodu dostawczego. Co jest bardziej korzystne? Propozycje dla właścicieli firm transportowych i nie tylko Nie da się ukryć, że samochód to jeden z niezbędnych elementów każdego przedsiębiorstwa, a w przypadku firm transportowych mowa o drogich i dużych samochodach dostawczych. Zakup nowego dostawczaka to bardzo duży wydatek, tym bardziej jeśli zależy nam, aby długo i wydajnie służył firmie. Nie każdy posiada taką gotówkę i nie każdy również może wziąć tak duży kredyt, dlatego coraz większym powodzeniem cieszy się wynajem lub leasing samochodu dostawczego. Możliwość takiego finansowania oferuje bardzo wiele firm, w tym na przykład MAN FS. Z propozycji tej mogą skorzystać zarówno mniejsze, jak i większe firmy – dowiedz się więcej na: manfs.pl/finansowanie/samochody-dostawcze/leasing.html

Leasing czy wynajem samochodu dostawczego?

Istnieją pewne różnice między leasingiem a wynajmem, jakie oferują takie podmioty jak MAN FS. Przede wszystkim w przypadku wynajmu nie musimy ponosić dużej opłaty wstępnej, która stanowi około 20% wartości samochodu, a także comiesięczne raty są mniejsze, ponieważ nie ponosimy opłat z tytułu kapitału, jak jest to w przypadku leasingu. Po upływie umowy oddajemy samochód i możemy wynająć inny. Gdy decydujemy się na leasing, to od początku ponosimy większe opłaty, które jednak określane są już na wstępie i możemy na nie przystać lub nie. Ich wielkość zależy przede wszystkim od wartości samochodu dostawczego, który chcemy wziąć w leasing. Ponadto po zakończeniu umowy możemy wykupić samochód za wcześniej ustaloną kwotę i tym samym stać się jego właścicielem.

Leasing i wynajem – szansa na rozwój firmy

W bardzo wielu przypadkach wynajem lub leasing samochodu dostawczego to jedyna szansa na rozwój firmy. Warto więc dobrze rozważyć, która z opcji może przynieść naszej firmie więcej korzyści w danej chwili i zdecydować się na tę najkorzystniejszą. Niemniej dzięki takim sposobom finansowania można zadbać o rozwój firmy i poprawić jej wizerunek – dobry i reprezentacyjny samochód to zawsze gwarancja poprawy jej wizerunku, a to przyciąga również nowych klientów, co ostatecznie przełoży się na większe zyski. Już więc nie tylko bankowy kredyt czy mozolnie odkładana latami gotówka, ale również wynajem lub leasing – możliwości mamy całkiem sporo.

Udostępnij