Tutaj jesteś

Pasta do zębów to nie wszystko! Dlaczego warto używać nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej?

21 maja 2024 Lifestyle dbanie o higienę jamy ustnej


Każda dbająca o swoje zdrowie osoba wie, jak ważne jest codzienne, dokładne mycie zębów. Nie wystarczy jednak zaopatrzyć się w dobrej jakości pastę z fluorem i szczoteczkę, aby cieszyć się zdrowymi i białymi zębami. Oprócz tego, warto wprowadzić do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej także nić dentystyczną oraz płyn do płukania jamy ustnej. To sprawdzone trio, którego systematyczne używanie jest kluczem do posiadania zdrowego, pięknego i świeżego uśmiechu!

Nić dentystyczna i jej rola w codziennej higienie zębów

Zęby należy myć regularnie. Nie wystarczy jednak użyć dobrej jakości pasty i szczoteczki, aby mieć pewność, że nasza jama ustna została dokładnie oczyszczona. Nawet najlepsza i najdroższa pasta nie jest bowiem w stanie dotrzeć w ciasne przestrzenie między zębami oraz oczyścić je z płytki nazębnej i resztek jedzenia. To zadanie dla innego akcesorium do higieny zębów, które jest jednak często pomijane. Mowa o nici dentystycznej, z którą warto się bliżej zaprzyjaźnić, jeśli zależy nam na czystych i zdrowych zębach!

Nić dentystyczna ma za zadanie oczyścić wąskie przestrzenie pomiędzy zębami, do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć samą pastą i szczoteczką. Badania naukowe potwierdzają, że stosowanie tego łatwego w użyciu akcesorium przyczynia się do utrzymania lepszego zdrowia zębów i dziąseł. Warto używać jej przynajmniej raz dziennie, najlepiej wieczorem, przed umyciem zębów pastą i szczoteczką. Dzięki temu usuniemy bakterie, płytkę nazębną oraz resztki jedzenia z przestrzeni między zębowych, a następnie, już w czasie szczotkowania, całkowicie wyeliminujemy je z jamy ustnej.

Nitkowanie zębów przed myciem pozwala także zwiększyć absorbcję znajdującego się w paście do zębów fluoru, co zapewnia z kolei lepszą ochronę przed próchnicą. O tym, jak prawidłowo korzystać z nici dentystycznej, można dowiedzieć się w trakcie wizyty w gabinecie stomatologicznym. Pacjenci z Krakowa, którzy udadzą się do kliniki DentoCentrum, mogą liczyć na profesjonalne omówienie prawidłowych technik szczotkowania i nitkowania zębów, a także uzyskać poradę odnośnie do doboru odpowiednich produktów i akcesoriów do potrzeb swoich zębów.

dentysta

Płyn do płukania jamy ustnej. Jak z niego prawidłowo korzystać?

W czasie wizyty higienizacyjnej pacjenci kliniki DentoCentrum mają okazję dowiedzieć się, dlaczego warto używać także płynu do płukania jamy ustnej. To kolejny, często pomijany produkt, który warto włączyć do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej jamy ustnej. Jego zadaniem jest usuwanie nagromadzonych w jamie ustnej bakterii. Płyny chronią zęby i dziąsła przed chorobami, zapobiegają osadzaniu się na zębach płytki nazębnej, a także skutecznie odświeżają oddech. Niektóre preparaty posiadają ponadto właściwości delikatnie wybielające zęby.

Pielęgnacja zębów za pomocą płynu do płukania jamy ustnej jest bardzo prosta. Podobnie jak w przypadku nici dentystycznej, ważne jest jego zastosowanie w odpowiedniej kolejności w stosunku do pozostałych zabiegów pielęgnacyjnych. Dentyści z DentoCentrum rekomendują użycie płynu co najmniej raz dziennie, rano lub wieczorem. Płukanie ust płynem powinno odbyć się w ostatnim kroku rutyny pielęgnacyjnej – po nitkowaniu oraz dokładnym umyciu zębów pastą i szczoteczką.

Artykuł sponsorowany

Redakcja aipkrakow.pl

Nasz zespół tworzą doświadczeni eksperci w dziedzinach biznesu, pracy, finansów, nauki, lifestyle i rozwoju osobistego. Dzięki ich wiedzy i pasji, tworzą artykuły, które są zarówno merytoryczne, jak i inspirujące, pomagając czytelnikom w osiąganiu sukcesów zawodowych i osobistych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?