aipkrakow.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i pracy.

Biznes

Czy praca w Krakowie może być dochodowa?

Czy praca w Krakowie może być dochodowa?

Kraków jest jednym z najjaśniejszych punktów na mapie polskich miast. Była stolica kraju przyciąga co roku bardzo duże ilości turystów, którzy miło spędzają czas w tym urokliwym miejscu. Jest to bardzo prestiżowe miasto, w którym wiele firm posiada swoje siedziby oraz filie. Z tego powodu, wiele osób z zagranicy oraz rodaków z mniejszych miast migruje do Krakowa w celu poszukiwania lepszego życia. Czy w mieście można łatwo znaleźć zajęcie oraz jaka praca w Krakowie jest najbardziej opłacalna?

Centrum pracy umysłowej

Pierwszym skojarzeniem, które ma bardzo duża liczba osób myśląc o Krakowie to przede wszystkim uczelnie. Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza czy Politechnika Krakowska są szkołami wyższymi, które stanowią czołówkę polskiej edukacji. Z tego powodu, co roku zapisuje się do nich bardzo wielu nowych studentów z całego kraju oraz zagranicy. Jest to idealne środowisko dla firm poszukujących dobrych specjalistów, za mniejsze pieniądze niż w rodzimym kraju. Z tego powodu, w Krakowie można znaleźć wiele zagranicznych przedsiębiorstw, które ściśle współpracują z uczelniami w tym mieście. W ten sposób, firmy mogą szybko rekrutować najlepszych absolwentów uczelni, mając stały dostęp do wykwalifikowanych pracowników znających języki obce. To sprawia, iż Kraków jest znany jako miasto intelektualistów. Jest dokładnym przeciwieństwem Śląska, w którym dominują kopalnie oraz przemysł ciężki. Z uwagi na uczelnie, miasto to jest miejscem gdzie dobrą pracę mogą znaleźć przede wszystkim informatycy, programiści, specjaliści od finansów oraz architekci. Te grupy zawodowe na pewno nie będą narzekać na brak zajęć i dobra oferta jest wyłącznie kwestią czasu. Inżynierowie z innych branż również mogą szukać szansy, gdyż istnieje wiele fabryk w niedalekiej odległości od miasta, w lokalizacjach położonych bliżej autostrady oraz głównych dróg tranzytowych. Zobacz więcej na: https://www.se.pl/krakow/jak-skutecznie-szukac-pracy-w-krakowie-aa-Ng5U-1FKw-e6xj.html

Czy ludzie bez wykształcenia znajdą pracę w tym mieście?

Kraków jest miastem turystycznym. Z tego powodu, istnieje tutaj bardzo dużo miejsc gdzie można znaleźć nieźle płatne zajęcie nie posiadając wykształcenia wyższego. Dobrym miejscem do rozpoczęcia swojej krakowskiej przygody jest rynek. Istnieje tutaj wiele knajp i klubów, które z całą pewnością potrzebują kogoś do pomocy, szczególnie w szczycie sezonu. Kraków jest miastem, które ma bardzo wiele atrakcji więc nawet poza sezonem wakacyjnym odwiedza je wiele osób. Z tego powodu, praca w gastronomii niedaleko Starego Miasta jest pracą pewną. Kiedy ktoś zatrudni się na stanowisku kelnera może dodatkowo liczyć na napiwki. Niektórzy turyści z zachodniej granicy bywają bardzo hojni, więc przy odrobinie szczęścia można zarobić poważne pieniądze. Inną branżą gdzie można coś zarobić są usługi hotelarskie. W mieście funkcjonuje bardzo dużo miejsc noclegowych. Zaczynając od hosteli, po apartamenty kończąc na pięciogwiazdkowych hotelach. Ludzie posiadający już doświadczenie w tym zawodzie mogą liczyć na niezłe pieniądze. Tak samo jak w przypadku gastronomii, wiele może zależeć od napiwków. Kiedy zrobi się bardzo dobre wrażenie można liczyć na to, iż goście nie pozostaną dłużni wobec miłej obsługi. Oczywistą sprawą jest budowlanka. W Krakowie jest mnóstwo apartamentów, które warto odświeżyć, więc ludzie znający się na robocie mogą być pewni, że znajdą niejedno zlecenie. Pieniądze mogą być dużo wyższe niż w innych miastach, dlatego warto wykonywać swoją pracę jak najlepiej aby pozytywna opinia niosła się za nazwą firmą. Podsumowując, w mieście takim jak Kraków istnieje bardzo dużo wiele możliwości odnośnie w zakresie pracy. Istnieje wiele firm, które potrzebują pracowników fizycznych, a specjaliści z dziedzin IT oraz finansów mogą przebierać w ofertach. Jeżeli chodzi o ciężki przemysł to Kraków z niego nie słynie. Nie znaczy to, że inżynier z wykształceniem technicznym nie ma szans na ułożenie sobie przyszłości w historycznej stolicy Polski. Wiele perspektywicznych firm znajduje się na obrzeżach miasta, a dojazd do nich nie stanowi dużego problemu.

Udostępnij