aipkrakow.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i pracy.

Biznes

Podróże po Polsce w czasie pandemii. Gdzie się wybrać?

Podróże po Polsce w czasie pandemii. Gdzie się wybrać?

Każdemu z nas, na samą myśl o wakacjach, pojawia się uśmiech na twarzy. Często stajemy przed dylematem: zagranica czy też Polska. Ostatni czas, pandemii, postawił przed nami pewne ograniczenia. Znacznie częściej podróżowaliśmy po kraju, rezygnując z zagranicznych destynacji. Ale tu pojawia się kolejne pytanie. Jak podróże po Polsce, to gdzie?
Okazuje się, że coraz częściej wybieramy mniej odwiedzane, małe miejscowości. Dają nam one bowiem upragniony spokój i relaks, ale i możliwość zachowania tzw. dystansu społecznego, tak bardzo pożądanego obecnie. Nie ma więc większego znaczenia czy są to góry, morze, czy też jezioro. Byle bardziej kameralnie niż dotychczas, w ustronnym miejscu..
Tym samym na znaczeniu zyskały kwatery prywatne i obiekty agroturystyczne. W nich mamy możliwość bliższego poznania regionalnej kultury i kuchni. W takich obiektach, o czym często się nie pamięta, również można liczyć na pełne wyżywienie, jak w hotelach z opcją all inclusive.
Podróżowanie po Polsce to także mniejszy stres związany z obostrzeniami pandemicznymi. Często niestety turyści nie wiedzą jakie zasady panują w obcym kraju. Nie wiedzą, czy wystarczy wykonać test czy też należy mieć certyfikat.
W Polsce te wszystkie zasady są jasne. W dodatku, jeśli zaszłaby konieczność skorzystania z opieki lekarskiej, jako obywatele tego kraju, wiemy do kogo i gdzie się udać. Leczenie przeważnie odbywa się na koszt NFZ.
Teraz w kilku województwach rozpoczął się czas ferii zimowych. To kolejny, idealny moment, by zobaczyć gdzie w czasie pandemii swój wolny czas spędzają Polacy.
A Wy? Lubicie podróże po Polsce? Gdzie najchętniej się wybieracie i w jakich obiektach nocujecie?

Przeczytaj więcej na lotmp.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.