Tutaj jesteś

Jakie są wady i zalety faktoringu?

19 lipca 2022 Finanse zalety faktoringu


Faktoring to coraz popularniejsza usługa finansowa. Nic dziwnego – jest stosunkowo łatwa do uzyskania nawet przez nowe firmy i start-upy, a przy tym daje szybki dostęp do gotówki. Dzięki temu można zapewnić przedsiębiorstwu płynność finansową. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie? Jakie są jego zalety i wady? Przeczytaj artykuł!

Na czym polega usługa faktoringu?

Wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności? Czekasz nawet 30-60 dni, aż kontrahent zrobi przelew na Twoje konto? Zależy Ci na tym, by szybko uzyskać dostęp do zamrożonej gotówki? Tak właśnie działa faktoring – przekazujesz nieopłacone faktury firmie faktoringowej i uzyskujesz od niej pieniądze niemal od razu. W terminie płatności kontrahent płaci już nie na Twoje konto, ale właśnie tej instytucji finansowej. 

W PragmaGO faktoring jest dostępny właściwie dla każdej firmy, która istnieje na rynku. Praktycznie wszystko możesz zorganizować online – wypełniając formularz na stronie internetowej. Uzyskany limit faktoringowy może wynosić nawet 1 mln złotych, chociaż istnieje opcja indywidualnego podwyższenia. To elastyczna usługa, która zawsze dopasowuje się do Twojego biznesu!

Jakie są wady faktoringu?

Wielu przedsiębiorców wciąż myśli, że w przypadku faktoringu może mieć problem z uzyskaniem finansowania. Warto jednak pamiętać, że najbardziej restrykcyjne warunki dla tego rozwiązania mają banki – najczęściej oferują faktoring firmom z bogatą historią kredytową, które już długo działają na rynku. 

W PragmaGO z faktoringu korzystają natomiast nawet nowe firmy (od pierwszej wystawionej faktury) oraz start-upy. Nie mają również znaczenia takie czynniki jak liczba pracowników czy branża. Cała procedura jest bardzo prosta, a weryfikacja trwa jedynie 1-2 dni. 

Niektórzy przedsiębiorcy boją się też cesji – czyli przekazania praw do wierzytelności firmie faktoringowej. Najczęściej stosuje się bowiem faktoring jawny, gdy kontrahent wie, że będzie płacić na inne konto. Jest to jednak całkowicie standardowa opcja, która nie ma wpływu na relacje z klientami. Opiera się na szczerości i zaufaniu, dlatego kontrahenci w ogromnej większości przypadków nie mają z nią żadnego problemu. 

Jakie są zalety faktoringu?

Usługa faktoringu to jedna z korzystniejszych i łatwiejszych opcji, by uzyskać natychmiastowy dostęp do zamrożonej gotówki. Dzięki temu:

  • dbasz o płynność finansową firmy i unikasz zatorów płatniczych,
  • masz pieniądze na dowolne cele, np. bieżące wydatki, wypłaty dla pracowników, skorzystanie z okazji rynkowej (nie musisz tłumaczyć, po co potrzebujesz gotówki),
  • możesz odliczyć koszty finansowania od podatku VAT oraz podatku dochodowego,
  • oferujesz kontrahentom dłuższe terminy płatności, co jest niezwykle konkurencyjne i pomoże Ci przyciągnąć nowych klientów.

Zastanawiasz się, czy faktoring jest dla Ciebie? Chcesz wiedzieć, jak dokładnie uzyskać finansowanie i skorzystać z faktoringu online? Przeczytaj więcej o tym rozwiązaniu na stronie https://pragmago.pl/porada/faktoring/

Redakcja aipkrakow.pl

Nasz zespół tworzą doświadczeni eksperci w dziedzinach biznesu, pracy, finansów, nauki, lifestyle i rozwoju osobistego. Dzięki ich wiedzy i pasji, tworzą artykuły, które są zarówno merytoryczne, jak i inspirujące, pomagając czytelnikom w osiąganiu sukcesów zawodowych i osobistych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?