Tutaj jesteś

Jak wymienić bitcoina na złotówki w Krakowie?

22 sierpnia 2022 Finanse Jak wymienić bitcoina na złotówki

Wymiana kryptowaluty na gotówkę nigdy nie była tak prosta jak teraz gdy bitomaty są dostępne niemal na każdym rogu. Dzięki firmie ATM Egera w Krakowie dostępnych jest ponad 160 urządzeń tego typu, co sprawia, że z łatwością można dokonać wymiany. Jak to zrobić i jak działa bitomat? Tego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Wymiana kryptowaluty na gotówkę – jak się do tego zabrać? 

Na stronie ATM Egera Kraków można w prosty sposób sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy bitomat. Na ulicach Krakowa można znaleźć 164 urządzenia obsługujące usługę ATM Egera, co sprawia, że praktycznie w każdej dzielnicy znajduje się kilka bitomatów. Dokonanie wymiany kryptowaluty na gotówkę jest proste i wygodne. Cały proces nie powinien zająć więcej niż 15 minut.

Aby dokonać wypłaty najpierw trzeba wypełnić krótki formularz na stronie ATM Egera, w którym trzeba wpisać imię, nazwisko, numer telefonu oraz podać kwotę w PLN, którą chce się wymienić. Po akceptacji regulaminu zostaje wygenerowany kod, który przychodzi na podany w formularzu numer telefonu. Kod ważny jest przez 72 godziny, dzięki czemu nie ma konieczności śpieszenia się do bitomatu w obawie o to, że kod szybko straci ważność (co jest istotną zaletą, bo niektóre kody tego typu wygasają znacznie szybciej). Bitomaty ATM Egera sprawiły, że nie ma problemu z wymianą kryptowaluty na gotówkę nawet w nocy. Bez znaczenia jest dzień i godzina, ponieważ większość bitomatów działa w trybie 24h/7. 

Jak dokonać wypłaty w bitomacie?

Po otrzymaniu kodu należy ruszyć pod dowolnie wybrany przez siebie bitomat. Atutem jest to, że w formularzu nie trzeba podawać wcześniej, w którym bitomacie chce dokonać się wymiany. Bitomat swoim wyglądem przypomina tradycyjny bankomat lub po prostu nim jest i pełni funkcję nie tylko bankomatu, ale również bitomatu. Działanie bitomatu jest podobne do tradycyjnego bankomatu należy więc postępować z godnie z instrukcją na ekranie, by dokonać wypłaty gotówki. Jak widać tradycyjne i nowoczesne rozwiązania mogą ze sobą bez problemu współgrać. Coraz częściej w bitomatach oprócz wymiany bitcoina można dokonać również wymiany innych kryptowalut. Wszytko zależy tylko od tego jakie możliwości daje dany operator bitomatów.

Bitomaty to bezpieczne i szybkie rozwiązanie, dzięki któremu można wymienić kryptowalutę na gotówkę bez konieczności przechodzenia weryfikacji tożsamości (do kwoty 4500 zł). Niskie prowizje sprawiają, że jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, z którego korzystają zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z kryptowalutami jak i Ci, którzy czują się doświadczeni w handlu cyfrowymi aktywami.

Artykuł sponsorowany

Redakcja aipkrakow.pl

Nasz zespół tworzą doświadczeni eksperci w dziedzinach biznesu, pracy, finansów, nauki, lifestyle i rozwoju osobistego. Dzięki ich wiedzy i pasji, tworzą artykuły, które są zarówno merytoryczne, jak i inspirujące, pomagając czytelnikom w osiąganiu sukcesów zawodowych i osobistych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?