aipkrakow.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i pracy.

Finanse

Jak wymienić bitcoina na złotówki w Krakowie?

Jak wymienić bitcoina na złotówki w Krakowie?

Wymiana kryptowaluty na gotówkę nigdy nie była tak prosta jak teraz gdy bitomaty są dostępne niemal na każdym rogu. Dzięki firmie ATM Egera w Krakowie dostępnych jest ponad 160 urządzeń tego typu, co sprawia, że z łatwością można dokonać wymiany. Jak to zrobić i jak działa bitomat? Tego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Wymiana kryptowaluty na gotówkę – jak się do tego zabrać? 

Na stronie ATM Egera Kraków można w prosty sposób sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy bitomat. Na ulicach Krakowa można znaleźć 164 urządzenia obsługujące usługę ATM Egera, co sprawia, że praktycznie w każdej dzielnicy znajduje się kilka bitomatów. Dokonanie wymiany kryptowaluty na gotówkę jest proste i wygodne. Cały proces nie powinien zająć więcej niż 15 minut.

Aby dokonać wypłaty najpierw trzeba wypełnić krótki formularz na stronie ATM Egera, w którym trzeba wpisać imię, nazwisko, numer telefonu oraz podać kwotę w PLN, którą chce się wymienić. Po akceptacji regulaminu zostaje wygenerowany kod, który przychodzi na podany w formularzu numer telefonu. Kod ważny jest przez 72 godziny, dzięki czemu nie ma konieczności śpieszenia się do bitomatu w obawie o to, że kod szybko straci ważność (co jest istotną zaletą, bo niektóre kody tego typu wygasają znacznie szybciej). Bitomaty ATM Egera sprawiły, że nie ma problemu z wymianą kryptowaluty na gotówkę nawet w nocy. Bez znaczenia jest dzień i godzina, ponieważ większość bitomatów działa w trybie 24h/7. 

Jak dokonać wypłaty w bitomacie?

Po otrzymaniu kodu należy ruszyć pod dowolnie wybrany przez siebie bitomat. Atutem jest to, że w formularzu nie trzeba podawać wcześniej, w którym bitomacie chce dokonać się wymiany. Bitomat swoim wyglądem przypomina tradycyjny bankomat lub po prostu nim jest i pełni funkcję nie tylko bankomatu, ale również bitomatu. Działanie bitomatu jest podobne do tradycyjnego bankomatu należy więc postępować z godnie z instrukcją na ekranie, by dokonać wypłaty gotówki. Jak widać tradycyjne i nowoczesne rozwiązania mogą ze sobą bez problemu współgrać. Coraz częściej w bitomatach oprócz wymiany bitcoina można dokonać również wymiany innych kryptowalut. Wszytko zależy tylko od tego jakie możliwości daje dany operator bitomatów.

Bitomaty to bezpieczne i szybkie rozwiązanie, dzięki któremu można wymienić kryptowalutę na gotówkę bez konieczności przechodzenia weryfikacji tożsamości (do kwoty 4500 zł). Niskie prowizje sprawiają, że jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, z którego korzystają zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z kryptowalutami jak i Ci, którzy czują się doświadczeni w handlu cyfrowymi aktywami.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij