Tutaj jesteś

Outsourcing IT w biznesie – na czym on polega i komu pomoże?

8 września 2023 Lifestyle outsorcing it


Zlecanie zadań w IT zewnętrznym firmom niesie za sobą liczne korzyści. Na czym polega outsourcing IT i dla kogo jest rekomendowany?

Technologie informatyczne odgrywają bardzo dużą rolę we współczesnym biznesie, pomagając firmom w cyfrowej transformacji swojej działalności. Aby odbywała się ona jeszcze efektywniej, była bezpieczna i szybka, konieczne jest specjalistyczne wsparcie, które może zagwarantować outsourcing IT. Co warto wiedzieć o tej usłudze, na którą decyduje się coraz więcej polskich przedsiębiorców?

Na czym polega outsourcing w IT?

Outsourcing IT to usługa biznesowa, w ramach której firma zleca określone zadania IT zewnętrznym firmom. Takie firmy outsourcingowe zapewniają wtedy wsparcie informatyczne, także 24 godziny na dobę, służąc jako zewnętrzny dział IT.

Usługi w ramach outsourcingu IT świadczone są zarówno stacjonarnie, na przykład w mieście Warszawa oraz w innych miastach w kraju, jak i na odległość, w tym przez internet i telefon.

Jakie usługi obejmuje outsourcing informatyczny?

Outsourcing informatyczny obejmować może wiele różnych zadań, które pomagają w prowadzeniu codziennej działalności. Zaliczane są do nich między innymi:

  • Administracja i monitorowanie sieci,

  • Konserwacja sprzętu,

  • Instalacja i aktualizacje oprogramowania,

  • Help Desk i wsparcie techniczne,

  • Tworzenie oprogramowania, stron internetowych lub aplikacji mobilnych,

  • Usługi w chmurze,

  • Usługi cyberbezpieczeństwa, przeprowadzanie testów penetracyjnych i reagowanie na incydenty związane z bezpieczeństwem,

  • Tworzenie kopii zapasowych – backupów,

  • Doradztwo IT dotyczące wdrażania strategii technologicznych zgodnych z celami biznesowymi.

Oczywiście, outsourcing IT obejmować może również innego rodzaju usługi, które są dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb klienta.

Więcej informacji o dostępnych ofertach tego typu znaleźć można na stronie firmy ITcenter Warszawa, która specjalizuje się w outsourcingu informatycznym: https://itcenter.pl/oferta/obsluga-informatyczna/outsourcing/.

Dla kogo polecany jest outsourcing IT?

Outsourcing informatyczny ma bardzo szerokie przeznaczenie i może być on dobrym wyborem dla wielu klientów biznesowych. Kiedy warto się na niego zdecydować?

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP)

Outsourcing IT umożliwia dostęp do specjalistycznych zasobów bez ponoszenia kosztów związanych z zatrudnianiem i szkoleniem personelu IT.

Duże przedsiębiorstwa

Często wybierany jest w tym zakresie outsourcing określonych zadań lub projektów w celu zmniejszenia kosztów lub uzyskania dostępu do specjalistycznej wiedzy.

Firmy wymagające specjalistycznych usług IT

Outsourcing sprawdzi się wtedy, gdy firma wymaga specjalistycznego wsparcia w różnych dziedzinach, takich jak cyberbezpieczeństwo, rozwój sztucznej inteligencji czy wdrożenia dedykowanego oprogramowania.

 

Outsourcing informatyczny jest wobec tego bardzo dobrym wyborem dla licznych firm, pochodzących z różnych branż, zarówno mniejszych, jak i większych, by uzyskać kompleksowe i profesjonalne wsparcie w zakresie nowoczesnych technologii informatycznych bez ponoszenia wysokich kosztów.

Artykuł sponsorowany

Redakcja aipkrakow.pl

Nasz zespół tworzą doświadczeni eksperci w dziedzinach biznesu, pracy, finansów, nauki, lifestyle i rozwoju osobistego. Dzięki ich wiedzy i pasji, tworzą artykuły, które są zarówno merytoryczne, jak i inspirujące, pomagając czytelnikom w osiąganiu sukcesów zawodowych i osobistych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?