aipkrakow.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i pracy.

Lifestyle

Atrakcyjne mieszkanie w Krakowie, czyli jakie?

Atrakcyjne mieszkanie w Krakowie, czyli jakie?

Jeśli właśnie podjąłeś ważną życiową decyzję i szukasz mieszkania na własność, w ofercie krakowskich deweloperów możesz przebierać. To samo zresztą dotyczy wtórnego rynku nieruchomości. Wybór metraży, standardów i licznych udogodnień w różnych lokalizacjach może przyprawić o zawrót głowy. Jednym z najważniejszych kryteriów będzie dla Ciebie na pewno komunikacje z centrum miasta. Jak znaleźć atrakcyjne mieszkanie w Krakowie położone blisko serca miasta?

Określ swoje potrzeby komunikacyjne!

W Krakowie nie funkcjonuje co prawda metro, ale mieszkańcy miasta nie mają zwykle problemu ze sprawnym dojazdem do celu tramwajem lub autobusem. Komunikacja miejska działa tutaj sprawnie i dojeżdża nawet w najbardziej oddalone od centrum zakątki stolicy Małopolski. Oczywiście czas dojazdu także ma znaczenie, jeśli szukasz swojego wymarzonego, własnego „M”. Jeśli np. pracujesz w okolicy starówki i nie chcesz dojeżdżać co rano dłużej niż 20 minut, sprawdzaj ogłoszenia o sprzedaży mieszkań na:

  • Bronowicach,
  • Krowodrzy,
  • Grzegórzkach,
  • Dębnikach,
  • Czyżynach.

Te dzielnice to dobra okazja na znalezienie nowoczesnego i wygodnego mieszkania w nowym budownictwie. 

A co, jeśli często wyjeżdżasz i nie chcesz stać w korkach?

Jeśli wykonywany przez Ciebie zawód wiąże się z częstymi delegacjami i wyjazdami poza miasto, szczególnie uważnie rozważ znajdujące się na obrzeżach mieszkania. Bronowice Wielkie to jedna z najlepiej skomunikowanych z centrum dzielnic, ale przy tym położona niemal przy najważniejszych trasach wyjazdowych z Krakowa.

Innym atutem, który warto wymienić w jej przypadku, jest bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. Znajduje się tu m.in. jedna z największych w mieście galerii handlowych – Galeria Bronowice. Poza tym ten obszar jest wyjątkowo interesujący dla deweloperów, którzy coraz częściej inwestują w nowoczesne osiedla i mieszkania, aranżując przy tym przestrzeń wokół.

W tym kontekście Bronowice Wielkie wydają się jednym z lepszych wyborów, jeśli szukasz wygodnego mieszkania z dobrą komunikacją miejską.

Udostępnij